Blog

Novinky
Ako vybrať správneho DJ na svadbu?

Ako vybrať správneho DJ na svadbu?

Rozmýšľate práve nad tým, či vám má na svadbe hrať DJ alebo kapela? Alebo ho rovno vyberáte a nemáte potuchy, ako vybrať? Jeho výhodou je široký repertoár a rôznorodosť pesničiek. Môže vám zahrať prakticky čokoľvek. Ako si dobre vybrať?

Podľa prieskumu sa na slovenských svadbách častejšie objavuje DJ a nimi produkovaná hudba. Len na DJ pripadá vyše 41% svadieb a 19% býva na svadbe DJ spolu s kapelou.

Výhody DJ oproti hudobnej skupine

 
Každá z variantov má svoje výhody a nevýhody. Čo hovorí preto, aby ste si na svadbu objednali skôr DJ?

Svadobné DJ nezaberie toľko miesta ako kapela
Nie je obmedzený hudobnými nástrojmi či hlasom a môže zahrať čokoľvek.
Keď potrebuje pauzu, ide sa najesť, napiť alebo na záchod, nikto to ani nespozná. Prípravu svojho kútika a ozvučenie zvládne zvyčajne rýchlejšie ako kapela. Dokáže hrať nahlas aj potichu.


DJ môže byť aj moderátor
Veľkou prednosťou DJ na svadbe je aj to, že vám môže svadbu pokojne aj moderovať. Dohovoríte sa s ním, ako má vyzerať priebeh svadobnej oslavy, prípadná zábava, hádzanie svadobné kytice, tombola, dražba podväzku pod.

Ako si vybrať dokonalého svadobného DJ


Pesničky dokáže púšťať každý, hovoríte si možno. To zrejme áno, ale pravé umenie dobrého svadobného DJ tkvie nielen v schopnosti zapnúť tlačidlo Play. To pravé umenie DJ spočíva v ideálnom načasovaní skladieb aj prechody medzi nimi. Dobre vybraná hudba dokáže povzbudiť atmosféru svadby a zdvihnúť hosťami zo stoličiek.

Mal by mať tiež cit pre jednotlivé svadobné okamihy. Veľmi dôležité je umenie reagovať na náladu svadobčanov tak, aby zábava rástla a ľudia sa cítili príjemne. Uspokojiť všetky vekové kategórie je veľmi náročné, ale svadobné DJ by to mal zvládnuť.

Author: